Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Përfundon Unaza e Vogël, Veliaj: Çliruam një projekt të bllokuar në 25 vjet

Nga Rexhina Biba 0

Punimet e Unazës së Vogël kanë përfunduar. Njoftimin e dha kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj duke thënë se Bashkia e mbajti premtimin, duke çliruar një projekt të bllokuar ndër vite.

Veliaj: Ka qenë një projekt që ka 25 vjet që flitet nga shpronësimet, që bllokohet nga stërkëmbëshat politikë, por ky projekt është metaforë e asaj se çfarë mund të jetë Shqipëria nëse punohet dhe bashkëpunohet.Kjo është tjetër rrugë që i ka të gjitha standardet.

Veliaj tha se duhet të ndryshojë kultura, duke shmangur qendrën nëse nuk kemi punë në qendër, dhe të përdorim një unazë më të largët. Në këtë mënyrë i jepet më shumë hapsirë përdorimit të biçikletave.

Veliaj tha gjithashtu se nga java tjetër Bashkia nis procesin e pastrimit të mbeturinave.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej