Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Përfundon tuneli panoramik, hapet autostrada Elbasan -Tiranë

Nga Klodiana 0

Autostrada Elbasan –Tiranë është hapur dhe është e kalueshme në dy kahët e saj. Kujtojmë se punimet nisën në vjeshtën e vitit 2018 dhe afati i përfundimit ishte për 7 muaj.

Për këtë qëllim Autoriteti Rrugor Shqiptar akordoi një fond prej rreth 371 milionë lekë. Për ndërtimin e tunelit panoramik lëvizën 20 mijë metër kub dhe, u vendosën 214 pilota të ngulura në 8 m thellësi duke e bërë shumë të sigurt mbrojtjen në të ardhmen.

Tuneli i ri është i gjatë 150 m dhe bashkë me pjesët mbrojtëse prej betoni në hyrje dhe dalje shkon në 260 m.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej