Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Për të gjithë ata që duan të dinë se çfarë kuptimi ka të jesh lider

Nga Media 0

Një tufë ujqërish! Tre të parët janë të vjetër dhe të sëmurë. Ata janë lënë nga tufa në fillim, me qëllim që të mos ngelin pas.

Pesë të tjerët janë më të fortët dhe më të mirët. Atyre iu është lënë detyrë të mbrojnë pjesën ballore të tufës në rast të ndonjë sulmi.

Grupi në qendër është gjithmonë i mbrojtur nga çdo sulm. Pesë të tjerët nga mbrapa janë nga më të fortët dhe më të mirët. Atyre iu është lënë detyrë të mbrojnë pjesën fundore të tufës në rast të ndonjë sulmi.

I fundit fare është LIDERI! Ai sigurohet që asnjë nuk ngelet mbrapa. Ai mban tufën të bashkuar dhe në të njëjtën rrugë. Ai është gjithmonë i gatshëm të vrapojë në çdo drejtim për të mbrojtur dhe shërbyer si truprojë për të gjithë grupin.

/Kuriozitete&Enigma/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej