Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

PD ankimon ligjin për KLGj dhe KLP

Nga Klodiana 0

Partia demokratike ankimon ligjin për Kontrrollin e Lartë Gjyqsor dhe Këshillin e Lartë të Drejtësisë në Gjykatën Kushtetuese.  Përzgjedhja e anëtarve të KLGJ dhe KLP është antikushtetuese ka argumentuar PD.

Ky është ligji i dytë për Partinë Demokratike që ankimon në Gjykatën Kushtetuese  pas atij të Vettingut. Ankimimi i këtij ligji bllokon sërisht  reformën në drejtësi  pasi  nuk mund të  ngrihet asnjë strukturë pa kaluar në vetting  dhe pa e ngritur në KLGJ dhe KLP.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej