Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Pasojat e duhanpirjes/ OBSH zgjedh imazhet mbi paketat

Nga Skenderi 0

paketa-australi-905x395

Shqipëria i bashkohet vendeve të tjera të Europës për tregtimin e paketave të cigareve me imazhe të pasojave të duhanpirjes. Kjo masë ka dhënë rezultate në vende të tjera.

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka përcaktuar 30 imazhe, nga të cilat Shqipëria do të zgjedhë 10 prej tyre.

“Komiteti Ndërsektorial ka marrë vendimin. Tashmë jemi në fazën e përzgjedhjes së 10 imazheve, të cilat do t’i vihen shumë shpejt në dispozicion publikut, e në të njëjtën kohë edhe subjekteve që merren me tregtimin e duhanit, në mënyrë të atillë që të përgatiten kolitë e para të këtyre paketave në Shqipëri më 1 janar 2018, duke qenë konform ligjit të përcaktuar”, tha Eltar Deda, kreu i Inspektoriatit Shëndetësor Shtetëror.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>