Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Pasi ju skanon fytyrën, ky aplikacion do ju tregojë se çfarë duhet të hani

Nga Rexhina Biba 0

Një psikolog eksperimentalist nga universiteti i Oxford-it, krijoi një lloj aplikacioni i cili përdor skanera të posaçëm për të kuptuar gjendjen tuaj të humorit, duke iu sugjeruar kështu çfarë lloj ushqimi duhet të konsumoni në atë moment.

Profesori Charles Spence, i cili ka studiuar mbi rëndësinë e perceptimit të shijes së ushqimit, shpjegoi se gjendja e humori ka një imapkt të madh mbi shijen dhe nuhatjen. Aplikacioni është prezantuar këtë fundjavë, por pritet të dalë vitin tjetër. Mezi presim ta përdorim.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej