Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pas tre vitesh Vidal rikthehet në Itali, nënshkruan me Interin

Nga Klodiana 0

Arturo Vidal ka nënshkruar një kontratë trevjeçare me Interin, me një rrogë 5 milion euro në sezon.

Sipas mediave italiane, 31-vjeçari duket se do të rikthehet në Serie A në formë huazimi, por vetëm me obligimin për ta blerë verën tjetër.

Kjo nuk është hera e parë që Vidal luan në Itali, katër vite më parë kiliani ka kaluar katër vite tek Juventus përpara se t’i bashkohej Bayern më 2015.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej