Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Pas takimit me ministrat e Ramës, Ambasadori Lu takohet me Ilir Metën

Nga Skenderi 0

Ambasadori amerikan në Tiranë Donald Lu është takuar gjatë paradites së sotme me kryetarin e Kuvendit Ilir Meta.

Mendohet se në fokus të bisedimeve gjatë këtij takimi të ketë qënë zbatimi i vetting-ut dhe reforma në drejtësi.

Takimi midis Metës dhe Lu vjen një ditë pasi ambasadori amerikan zhvilloi një takim në Kryeministri  me disa ministra të kabintetit qeveritar  dhe Guvernatorin e BSH, Gent Sejko.

Konkretisht në takimn e djeshëm ishin ministrat, Ahmetaj, Bushati, Kodheli, Vasili dhe zv/kryeministri Niko Peleshi.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej