Ka than' i moçmi: 

“ Hani, vidhni, hiç mos mbeten, mbretër sa të hani veten...”
                                                                                        -Petro Marko

Pas shiut, rikthehen temperaturat e larta

Nga Klodiana 0

Pas rënies së reshjeve të para të shiut, metorologët njoftojn se temperaturat e larta do rikthehen sërish.

Reshjet e shiut të cilat ranë mbrëmjen e kaluar kanë ulur temperaturat deri në 10 gradë celsius dhe parashikohet që këto masa ajrore të vijojnë përgjatë dy ditëve.

Metorologia Lajda Porja u shpreh se fundjava e ardhshme do rezervojë temperatura të larta të cilat do arrijnë deri në 36 gradë celsius, një lajm i mirë ky për të gjithë ata të cilët kishin planifikuar pushimet në fund të muajit gusht.

” Temperaturat do jenë në rritje nga nesër, por vlerat do jenë rreth 34-35-36 gradë, 10 ditëshi i dyta do jetë në këto kushte. Ndërsa 10 ditëshi i fundit i gushtit do ketë temperatura deri në 34-35 gradë”, tha Porja.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej