Ka than' i moçmi: 

“ Hani, vidhni, hiç mos mbeten, mbretër sa të hani veten...”
                                                                                        -Petro Marko

Pas SHBA edhe Izraeli largohet nga UNESCO

Nga Klodiana 1

Pas SHBA-ve edhe Izraeli ka marrë të njëjtin vendim vetëm disa orë më pas në pasditen e kësaj të enjte duke u largua nga UNESCO.

Një nga arsyet e largimit të SHBA nga UNESCO ka qënë Izraeli, duke e akuzuar këtë organizatë për paragjykime anti-Izraelite.

Sipas Foreign Policy, vendimi i Shteteve të Bashkuar ka të bëjë me planet e saj për zvogëlimin e shpenzimeve.

Largimi i këtyre dy shteteve njëra pas tjetrës vijnë në një kohë kur UNESCO, organizatë pranë OKB-së është duke zgjedhur udhëheqësin e ri.

Loading...

Komente (1)

  1. UNESCO nje forme organizimi si shume e shume te tjera,per ti grabitur para taksa/tatim paguesve gjitheandej.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej