Ka than' i moçmi: 

“Gjysmë mjeku-vdes njerëzia, gjysmë idealisti-nuk bëhet Shqipëria”.

                                     -Fan Noli

Pas përmbytjeve mbetjet urbane pushtojnë bregdetin e Durrësit

Nga Klodiana 0

Pas përmbytjeve, sasi të mëdha mbeturinash janë shpërndarë gjatë bregdetit të Durrësit, kryesisht në veri të qytetit, në plazhin nga currilat deri në Kepin e Rodonit.

Prurjet e jashtëzakonshme të lumit Ishëm dhe Erzen kanë risjellë edhe një herë në pah problematiken e madhe të mbetjeve urbane që në raste përmbytjesh shoqërohen me ndotje masive të bregdetit.

Në bregdetin e Durrësit për shkak të ndryshimit të erës ka dalë një sasi e madhe e mbetjeve që kanë sjell këta lumenj nga përmbytjet, ndërkohë institucionet vendore po vlerësojnë situatën alarmante.

Nuk dihet nëse do të ketë ndonjë ndërhyrje për pastrimin e bregdetit, pasi nuk ka struktura të specializuara për menaxhimin e situatave të tilla.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej