Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

Pas largimit nga kombëtarja, Podolski hap një qebabtore (film)

Nga Klodiana 0

Pas largimit nga kombëtarja, Lucas Podolski ka hapur një qebatore në Këln, të Gjermanisë. Ditën e djeshme u zhvilluar ceremonia e hapjes së qebabtores, ku i pranishëm ka qenë dhe futbollisti gjerman.

Restoranti, “Mangal Dëner”, është sipërmarrja e tretë që ish-futbollisti i Kombëtares Gjermane, hap në qytetin që ai vazhdon ta konsiderojë si shtëpinë e tij.

Sipas zëdhënësit të futbollistit, Sebastian Lange, “euforia për restorantin është shumë, shumë e madhe dhe Podolski është shumë i lumtur”.

Ai tha po ashtu se Podolski kishte filluar ta pëlqente kuzhinën turke gjatë periudhës dy vjeçare që qe i angazhuar me ekipin Gallatasaraj në Stamboll.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej