Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pas klipit të Beyoncé, muzeu i Luvrit rekord vizitorësh

Nga Klodiana 0

Në vitin 2018 muzeu i Luvrit në Paris ka shënuar një rekord për sa i përket numrit të vizitorëve. Numri i tyre arriti në 10.2 milionë dhe kjo ndodhi vetëm pas videoklipit të Beyoncé dhe Jay Z në muze.

Ky numër vizitorësh ka pasur një rritje me 25% në krahasim me vitin 2017. Po ashtu u thye edhe rekordi i viti 2012, i cili arriti në 9.7 milionë vizitorë shkruan Tg.com.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej