Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Pas 35 vjetëve, dikush kujtohet të ndërtoj Ujësjellësin e Rrogozhinës

Nga Rexhina Biba 0

Kishte tre dekada e gjysëm që në Rrogozhinë nuk ishte kujtuar kush për Ujësjellësin. Banorët e këtij qyteti që përfshihet në Prefekturën e Tiranës kanë jetuar në kushte mbijetese, duke u falur çdo ditë tek depozitat majë çative, legenat, kusitë apo kovat në tualete.

Më në fund ujësjellësi i ri po ndërtohet dhe kryetari i Bashkisë së Rrogozhinës, Beqir Nuredini bën këtë njoftim në rrjetet sociale:

Ujësjellës më në fund!
Ndërhyrje rrënjësore pas 35 viteve.
I projektuar per 25.000 banorë, 24 orë ujë dhe lamtumirë përfundimisht depozitave mbi tarraca.”

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej