Ka than' i moçmi: 

"Nëse jemi të bashkuar, e pamundura bëhet e mundur - nëse jemi të ndarë e mundura bëhet e pamundur"

                                                                                       -Faik Konica

“Partizani n’luftë po shkonte…” dhe një batutë nga Aleksandër Gjoka (video)

Nga Media 0

Një gotë rakie përpara me i çik meze, ditë me borë… Ja k’shu këndohet “Partizani n’luftë po shkonte…”. Është Aleksandër Gjoka nën shoqërinë e Gazmend Ujkashit me kitarë, duke kënduar këngën komuniste, që duket që s’ju shko aq shumë… Nis mirë e këndohet plot pasion, por në fund vjen edhe batuta:  “iku për lesh lale”.

Shiheni në video.

Aleksander Gjoka

Posted by Gazmend Ujkashi on Thursday, January 12, 2017

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej