Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Partizani madhështor, mposht edhe Kukësin dhe merr sërish komandën (film)

Nga Klodiana 0

Partizani ka mposhtur Kukësin me rezultatin 1-0 në kryendeshjen e javës së 8-të të Kategorisë Superiore. Goli i Esat Malës në minutën e 20-të i dha fitoren skuadrës së kuqe, e cila merr sërish komandën.

Me fitoren e sotme, kryeqytetasit u ngjitën në kuotën e 19 pikëve, ndërsa për verilindorët kjo ishte humbja e dytë radhazi dhe diferenca mes kryesuesve tashmë është 6 pikë. Në sfidën e radhës Partizani do të presë Lufëtatarin, ndërkohë që Kukësi do të jetë mysafir në Fushë-Krujë për t’u përballur me Kastriotin e vendit të fundit.

KUKËSI-PARTIZANI 0-1

Mala 20′

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej