Ka than' i moçmi: 

 "Askush nuk është më i skllavëruar se ai që gabimisht mendon se është i lirë."

                                                                                        -Gjergj Fishta

Partizani klubi më i shtrenjtë i kategorisë Superiore

Nga Klodiana 0

Sipas agjensisë më të madhe në botën e futbollit (Transfermarkt), e cila analizon vlerat e kartonëve të lojtarëve, evoluimin e tyre dhe çmimin real në treg, rezuluton që Partizani është klubi më i shtrenjtë i Kategorisë Superiore me një vlerë prej 6.73 milionë euro.

Me afrimet e bëra së fundmi në merkato “demat” e kuq kanë kaluar edhe skuadrën e Skënderbeut. Vlera e futbollistëve korçarë shkon 6.63 milionë euro, pra 100 mijë euro më pak se Partizani.

Futbollisti me vlerën më të lartë te skuadra e Iulianos është portieri Alban Hoxha, plot 600 mijë euro. Ndërsa te Skënderbeu mesfushori kosovar Liridon Latifi, i cili vlerësohet 825 mijë euro.

/panorama sport

Transfermarkt-470x261
136

 

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej