Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Partizani i vetëm në krye, Skënderbeu vihet në ndjekje

Nga Klodiana 0

Java e 7-të e Kategorisë Superiore prodhoi 11 gola ku padyshim vëmendja kryesore ishte te supersfida e ditës së enjte mes Skënderbeut dhe Kukësit. Korçarët arritën të triumfonin duke u ngjitur në vendin e dytë me 14 pikë.

Moment mjaft pozitiv për kryesuesit e Partizanit, të cilët po kalojnë një moment mjaft të mirë në këto javë. Skuadra e kuqe e sheh veten në kuotën e 16 pikëve, me një diferencë +2 nga ndjekësit e Skënderbeut.

Paraqitje dinjitoze edhe për Laçin. Skuadra kurbinase është padyshim surpriza në këto javët e para, teksa nuk e ka provuar ende shijen e humbjes dhe mban vendin e 3-të me 13 pikë, po aq sa Kukësi i vendit të katërt. Më poshtë mund të shikoni renditjen pas përfundimit të javës së 7-të:

renditja

/panoramasport/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej