Ka than' i moçmi: 

 "Askush nuk është më i skllavëruar se ai që gabimisht mendon se është i lirë."

                                                                                        -Gjergj Fishta

Partia që solli lirinë në Shqipëri, po mendohet gjatë se si duhet të kufizojë atë

Nga Klodiana 0

Nga Mesila Doda

Të votosh është detyrë qytetare, por votimi me detyrim është vetëm akti i fundit i shtrëngimit të vullnetit të qytetarëve…
Ajo që të trondit më fort është që iniciativa të tilla që kufizojnë lirinë e individit propozohen jo nga pushteti, por nga opozita, e cila ende është në qeveri…
Partia që solli lirinë në Shqipëri, po mendohet gjatë se si duhet të kufizojë lirinë, me shpresën e kthimit me strategji të bletëve të arratisura nga kosherja…
Asgjë që të ketë lidhje me lirinë, shpresën, drejtësinë, frymëzimin, progresin nuk paska shanc të vijë nga meskiniteti e marrëveshjet e errësirës. Kohë të vështira e më shumë se kaq, shoh të vijnë në vend. Bashkë po e rrisin zullumin….
E vështirë të pranohet në një vend me histori gjysëm shekulli diktature, që me force njeriun edhe mund ta shtrëngosh, por kurrë nuk do ta bësh të kuptojë e të pranojelë dhunën tënde.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej