Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Parti e re nga Rudina Hajdari/ Manjani: Për inat të Lulit, te godina e Kryeministrisë

Nga Ejona 0

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar në një postim në facebook mbi krijimin e partisë së re nga deputetja Rudina Hajdari.

Manjani ironizion ndërtimin e partisë duke u shprehur se po krijohet për “inat të Lulit”.

Statusi i plotë

Lajm:

Krijohet parti e re.
Quhet: Bindja Demokratike.
Përbëhet prej: Demokratësh të bindur.
Qëllimi: ti jepet edhe pak oksigjen qeverisë.
Motivi: për inat të Lulit.
Objektivi: kap ç’a t’kapësh.

Financohet nga: “sekret”
Koha e themelimit: shpejt e shpejt sa nuk ka ndërruar mendje PD.
Selia: godina e Kryeministrisë.
Programi: në hartim e sipër. ( coming soon) në varësi të situatës.
Slogani: opozitë e bindur e tigani plot.
——————
Konkluzioni:

Mirë ata që janë “bindur” nuk e kuptojnë dot se ku janë, po qeveria vërtetë beson se do mbijetojë me ta?!

Unë mendoj se jo…

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej