Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Paris SG shpallet zyrtarisht kampion i Francës pa zbritur në fushë

Nga Klodiana 0

Paris SG është zyrtarisht kampion i Francës. Skuadra pariziene ka mbyllur matematikisht garën për trofeun në këtë sezon të Ligës 1 disa orë përpara sfidës që duhet të luajë kundër Monaco.

Kjo e fundit barazoi pa gola në sfidën e saj në transfertën e Toulouse, duke bërë që diferenca në renditje me kryesuesit të jetë 16 pikë, kur mbeten edhe pesë javë deri në fund të kampionatit.

Ky është titulli i dytë radhazi për Paris SG dhe i teti në historinë e klubit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej