Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Paris, molotov ndaj makinave të policisë

Nga Klodiana 0

1475943055parigi-593x443

Dy agjentë policie janë plagosur rëndë, pasi ndaj makinave të tyre janë hedhur bomba molotov.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 15:00 të ditës së sotme në Viry-Chatillon, në një nga lagjet perfierike në jug të Parisit.

Sipas të dhënave të para, agjentët po patrullonin zonën kur një grup të panjohurish i ka sulmuar duke u hedhur në çatitë e mjeteve shishet me benzinë.

Agjentët, kanë pësuar djegie të rënda, sidomos në krahë e duar dhe po mjekohen në vendin e ngjarjes pasi për shkak të kushteve të tyre është i pamundur transporti në spital.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>