Ka than' i moçmi: 

"Shqiptarët zbresin prej pellazgëve. Kush mendon ndryshe, në qoftë i huaj është gomar, në qoftë shqiptar është tradhëtar".

                                                                                        -Faik Konica

Papa viziton Amatrice-n, takohet me banorët e goditur nga tërmeti

Nga Skenderi 0

Papa Françesku  vzitoi sot banorët e Amatrice-s , zonës qendrore të Italisë që u godit nga tërmeti vdekjeprurës, i cili i kushtoi jetën të paktën 300 personave.

Ati i shenjtë ishte në një shkollë të improvizuar ku u prit nga dhjetëra fëmijë, ndërsa më pas iu drejtua tendave ku janë strehuar shumica e banorëve të Amatrice-s.

Papa Françesku pritet të vizitojë edhe të ashtuquajturën “zona e kuqe” , e cila konsiderohet si zona më e rrezikshme në qendër të Amatrice-s ndaj është edhe e rrethuar dhe e mbyllur për njerëzit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej