Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Papa Françesku bën thirrje për dialog me Korenë e Veriut

Nga Klodiana 0

Në një fjalim vjetor për diplomatët, Papa Francesku i ka bërë thirrje SHBA për dialog me Korenë e Veriut.

Gjithashtu Papa Françesku u ka bërë thirrje të gjitha kombeve të mbështesin dialogun për uljen e tensioneve në Gadishullin Korean.

“Është me rëndësi parësore të mbështesim çdo përpjekje për dialogun në Gadishullin Korean në mënyrë që të krijohen mënyra për të tejkaluar konfliktet, për të rritur besimin e përbashkët dhe sigurimin për një të ardhme paqësore për popullin korean dhe gjithë botën”, ka thënë ai.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej