Ka than' i moçmi: 

“Gjysmë mjeku-vdes njerëzia, gjysmë idealisti-nuk bëhet Shqipëria”.

                                     -Fan Noli

Papa Francesco feston ditëlindjen, ja torta për 81 vjetorin

Nga Klodiana 0

Papa Francesco feston 81 vjetorin dhe shuar qirinjtë mbi një tortë të dizenjuar nga street artist Maupal (Maurizio Pallotta), i njëjti që ka realizuar edhe dy muralet e famshëm ku shfaqet Francesco si një superman.

Në pamjet që dekorojnë tortën Bergoglio mban mbi shpatulla një botë të ndarë në dysh, por të qepur për ta mbajtur të bashkuar dhe në dorë një valixhe ku shkruhet “Valores” “vlerat”. Urime Papa ka marrë nga shumë personalitete si dhe njerëz të tw thjeshtë.

Vitin e kaluar për 80 vjetorin e Bergoglio bëri xhiron e botës pamja e tortës dedikuar pritjes së emigrantëve, në mënyrë të veçantë të fëmijëve të Aleppo, një temë shumë e dashur për Para Francescon.

http://www.balkanweb.com/site/papa-francesco-feston-ditelindjen-ja-torta-per-81-vjetorin/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej