Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Panucci nis të mësojë shqip, me fjalë “të pista”

Nga Media 0

Nëse De Biasi i bëri të gjitha manovrat për të qenë sa më shumë shqiptar, kur pas pasaportës shqiptare mësoi të flasë edhe shqip, pasardhësi i tij, Cristian Panucci nuk ka patur kohë mjaftueshëm që të tregojë shenja të shqiptarizimit.

 Gjithsesi ish-mbrojtësi i Milanit e ka vullnetin që të flasë shqipen, edhe pse nuk e ka bërë me fjalët më të mira të mundshme. Në konferencën për shtyp në prag të grumbullimit të ekipit kombëtar për ndeshjen miqësore me Norvergjinë, Panucci i është përgjigjur interesimit të gazetarëve për refuzimin që disa futbollistë i kanë bërë Shqipërisë.

“Nëse një futbollist më thotë një herë jo, ai nuk ka mundësi të kthehet më te Shqipëria. Gjithësesi dua të theksoj se këta futbollistë nuk kanë b… të zgjedhin vetë”, deklaroi trajneri italin i kombëtares.

Panucci nis të mësojë shqip, me fjalë ‘të pista’

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej