Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Panik në Lojërat Olimpike, përplasje e tmerrshme e skiatorit rus (film)

Nga Klodiana 0

Një skiator rus ka pësuar një përplasje të tmerrshme gjatë konkurrimit të tij në slalomin gjigant në Lojërat Olimpike Dimërore.

25-vjeçari Pavel Trikhichev fillimisht humbi kontrollin pas shpejtësisë së madhe duke u përplasur me një nga portat. Më pas humbi skinë e majtë dhe ç’ka është më e rëndësishme përfundoi duke u rrotulluar në drejt e në rrjetën mbrojtëse.

Përplasja nuk ishte pa pasoja pasi skiatori mbeti i shtrirë dhe i gjakosur në fytyrë, por fatmirësisht më pas u raportua se nuk ka pësuar dëmtim të rëndë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej