Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Panik në Berlin/ Mediat gjermane: U arrestua personi i gabuar, autori i maskarës lëviz i lirë

Nga Klodiana 0

Mediat gjermane kanë deklaruara se autori i vërtet i ngjarjes që kreu sulmin terrorist, që la 12 të vdekur dhe 48 të plagosur, ende nuk është arrestuar.

Policia  ka pohuar për “Die Welt” se kanë arrestuar njeriun e gabuar dhe se ai që qëndron në pranga nuk është autori i masakrës,  duke kthyer sërish panikun në kryeqytetin gjerman.

Ministri i Brendshëm gjerman, Thomas de Maizière deklaroi se i arrestuari nuk pranon autorësinë. Ai kishte hyrë në Gjermani që më 31 dhjetor të 2015-ës, për të kërkuar azil, ndërsa deklaron se nuk kishte të bënte fare me masakrën e mbrëmshme.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej