Ka than' i moçmi:

"“Harrojmë se ditët tona janë të matura dhe se gërshëra e shtrigës kohë është gjithnjë gati të presë fillin e gjëllimit.”

-  Mid’hat Frashëri

Panariti: Fermerët në Shqipëri nuk kultivojnë kanabis

Nga Rexhina Biba 0

Ministri i Bujqesise Edmond Panariti, gjate nje mbledhje te Komisionit Parlamentar te Veprimtarive Prodhuese, ku ka folur ne lidhje me projektligjin per ratifikimin e marreveshjes se bashkepunimit mes Ministrise se Bujqesise dhe BERZH. /r/n/r/nMinister of Agriculture Edmond Panariti, during the Parliamentary Productive Activity, Trade and Environment Committee.

 

Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, i ka cilësuar të pavërteta akuzat e opozitës lidhur me faktin se fermerët në vend të perimeve po kultivojnë kanabis.

I ftuar në emisionin “Ekopolitikë” në Ora News , Panariti tha se në fushat e Shqipërisë nuk mbillet kanabis.

Ai tha se ky është një aktivitet i paligjshëm që nuk i takon bujqësisë dhe i përqënduar kryesisht në zona të maskuara, kullosore apo pyjore.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>