Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

Pamje mahnitëse të shtëpive bashkëkohore në natyrë anë e mbanë botës

Nga Ejona 0

1. Alpine Shelter  (E ndërtuar nga studentët e Ofis dhe Harvardit në malin Skuta të Sllovenisë)

https://www.youtube.com/watch?v=BZWCeZNbzBk

2. Holman House (shtëpi bashkëkohoree vendosur në qytetin e Dover Heights, në perëndim të qytetit të Sidneit në Australi, e projektuar nga Durbach Blloku Jaggers)

3.  Fogo Island Studios (e dizenjuar nga arkitekti Saunders në Newfoundland-Tokë e Re)

4. Delta Shelter ( nga arkitekti Olson Kundig, ka sipërfaqe 1000 metër katrorë dhe ndpodhet në Mazama në Uashongton të SHBA-ve)

5. Nimetic House (shtëpia imituese nga Dominic Stevens, e rrethuar komplet me xham, duket sikur është bërë një me natyrën)

6. Fallingwater,1935 (nga arkitekti Frank Lloyd Wright , ndodhet në mes të ujëvarës në Mill Run të Pensilvanisë)

Elemental Living

Breathtaking contemporary houses in natureMore 'Architecture and Design' on NOWNESS http://bit.ly/2lPTSxR

Posted by NOWNESS on Thursday, February 16, 2017

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej