Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pamje fantastike/ Filarmonia e Vjenës me plis (foto+video)

Nga admin 0

Një urim “Gëzuar Vitin e Ri” në gjuhën shqipe me plisin në kokë… është një nga momentet më të bukura që vjen nga Pallati i Kongreseve, atje ku Shkëlzen Doli mbajti koncertin me 36 muzikantët e Filarmonisë së mirënjohur të Vjenës.

Urimi “Gëzuar Vitin e Ri!” nga muzikantët vjenezë është pasuar me një dolli me raki për të gjithë shqiptarët dhe me plis në kokë, simbol i shqiptarëve duke vijuar më pas me pjesën më të hareshme të koncertit.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej