Ka than' i moçmi: 

Njeriu i lig i ngjan thesit të qymyrit: jashtë i zi, brenda akoma më i zi”.

                          -Sami Frashëri

Paketa fiskale miratohet vetëm nga maxhoranca/ Opozita: Ndryshimet lenë hapësirë për evasion

Nga Rexhina Biba 0

Partia Demokratike ka votuar kundër ndryshimeve të disa taksave të parashikuara për vitin e ardhshëm, pasi sipas tyre ndryshimet e paraqitura, lenë hapësirë për evasion fiskal.

Por nga ana tjetër, sipas Ministrit të Financave, Arben Ahmetaj këto ndryshime janë te domosdoshme.

Për këtë arsye paketa fiskale për 2017 është miratuar në parim vetëm me votat e maxhorancës.

Të premten, Komisioni i Ekonomisë do të miratojë në parim buxhetin për vitin e ardhshëm si dhe do të dëgjojë kandidaturat për anëtarë dhe kryetarë të Autoritetit të Konkurencës.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej