Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Paketa antishpifje” në autobus

Nga Media 0

Nga Kastriot Dervishi

Mallëngjimi i pjesës nostalgjike të popullit tonë, ndaj reformave që po ndërmerr pushteti popullor, të cilat po ia ndryshojnë faqen vendit, është i madh dhe befasues. Krijon gjithnjë entuziazëm. Njëri prej tyre sot. Duket i stofit sovjetik, nga ata që i sheh nëpër lulishte duke u lavdëruar me krimet e Enver Hoxhës, teksa marrin pamje idiote e bëjnë gjeste të çmendurish. Në autobus subjekti po flet me celularin e kapitalizmit me zë të lartë e dialekt operativi, me shokun, për domosdoshmërinë e miratimit të paketës antishpifje. “Nuk kanë nga ia mbajnë këta më, prit sa të miratohet”, thotë.
Teksa fliste për hallet e partisë, kishte defekte seriore në montimin e rrobave të trupit. Kish lënë punët ndaj vetes për detyrat e partisë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej