Ka than' i moçmi: 

 "“Dy duar për kokën, koka për atdheun"

                                                                                        -Hasan Prishtina

OSHEE – Moti i keq, këto janë zonat pa energji elektrike

Nga Klodiana 0

OSHEE bën të ditur se defektet janë shkaktuar  nga erërat e forta ku Shkodra është rajoni më i prekur. Rreth 1500 punonjës janë angazhuar në terren për eliminimin e të gjitha defekteve në rrjetin energjitik.

Rajonet pa energji:

Rajoni Tiranë: pjesërisht Autostrada Tiranë-Vorë, Vorë-Fushë Krujë, si dhe është stakuar për arsye mbingarkesë në linjën 35 kV Shkozet-Shijak, Fideri Gërdec

Rajoni Elbasan: Seferan/Belsh, komuna Pishaj/Gramsh

Rajoni Korca: Mbreshtan/Ersekë

Rajoni Burrel: Ish Komuna Fan, Bardhaj, Shullaz.

Rajoni Shkodër:  Ishull Shëngjin, Kelmend, Dobrac.

Rajoni Kukës:  Lekbibaj, Golaj.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej