Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Organizuan vjedhje me armë/ Policia italiane arreston dy shqiptarë

Nga Ejona 0

Policia në Arezzo ka zbatuar sot dy urdhër-arreste ndaj dy shqiptarëve, të cilët në bashkëpunim me njëri-tjetrin kishin organizuar disa vjedhje me armë.

Mësohet se këta dy persona planifikonin “sulme grabitjesh” në qendër të qytetit dhe vende të tjera publike.

Grupi synonte 5 institucione publike, të gjitha baret që ndodheshin në qendrën historike të Arezzo, në Via Fiorentina, në zonën Tortaia, në Saione dhe në qendër të komunës së Capolona.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej