Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Ora e Tokës”/ E gjithë bota fiku dritat për një orë

Nga Klodiana 0

E shtuna shënoi përvjetorin e dymbëdhjetë të Orës së Tokës, një eveniment që kremtohet në mbarë botën. Më 30 mars në orën 20:30 me orën lokale njerëz e gjitha bota fiki për një orë dritat duke iu bashkuar një momenti global solidariteti në ndihmë të mjedisit.

Ora e Tokës pati pikënisjen e saj në vitin 2007 në Sidnej të Australisë, ku dritat u fikën në 2.2 milionë shtëpi dhe biznese për një orë.

Kjo inicitivë u kthye në fenomenin më të madh të ndërgjegjësimit mbarëbotëror për çështjen e mjedisit dhe morri mbështetje të gjërë edhe nga Fondi Botëror për Natyrën (WWF).

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej