Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Opozita përsëri në protestë, të enjten para Parlamentit

Nga Media 0

Opozita do të dalë sërish në protestë këtë të enjte, para Parlamentit, ndërkohë që brenda në sallë do të zhvillohet seanca plenare e radhës.

Vendimi është marrë mbrëmjen e kaluar, pas konsultimit të kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha me kryetarët e degëve të partisë. Protesta do të ketë simbolika për të treguar se Parlamenti është i zgjedhur nga krimi dhe jo nga populli.

Protestat e organizuara në sheshin para godinës së Kuvendit kanë qenë edhe më problematiket, ku nuk kanë munguar edhe konfrontimet e protestuesve me forcat e policisë, që kanë përdorur gaz lotsjellës për të shpërndarë turmën.

Edhe të shtunën e kaluar, protestuesit pasi u mblodhën para Kryeministrisë gjatë marshimit devijuan për te Parlamenti ku policia hodhi sërish gaz lotsjellës ndaj tyre.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej