Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Opozita duhet ta thotë qartë, nëse do marrë pjesë në zgjedhjet lokale

Nga Media 0

Nga Ylli Manjani

Për të shmangur çdo pritshmëri, teori e konspiracion, opozita duhet të deklarohet qartë e prerë mbi pjesmarrjen ose jo në zgjedhjet lokale.

Personalisht e gjykoj idiotësi politike pjesmarrjen në zgjedhje lokale në këto kushte.

Mesa kam kuptuar nga ligjërimi politik publik nuk besoj se opozita do të shërbente si fasadë duke marrë pjesë, qoftë edhe me deklarata ambasadash!

Por sidoqoftë, kjo çështje duhet sqaruar.

E përsëris: vendi ka nevojë për një datë të re zgjedhjesh politike. Vetëm kështu kthehet në normalitet Parlamenti, siç e kërkojnë edhe të huajt brenda e jashtë vendit.

Fasada ka sa të duash….

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej