Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

OBSH: 106 fëmijë të vrarë në Aleppo, në javët e fundit

Nga Skenderi 0

338 persona janë vrarë gjatë luftimeve në Aleppo në Siri, javët e fundit ku mes vitkimave janë 106 fëmijë.

Shifrat janë bërë publike nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, shkruan CNN.

Konsiderohet se më shumë se 300 mijë njerëz janë vrarë në konfliktin në Siri, ndërsa miliona të tjerë janë detyruar të largohen nga shtëpitë e tyre.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej