Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Obama: Po të kisha kandiduar në zgjedhjet e këtij viti, do të kisha fituar

Nga Ejona 0

Presidenti i SHBA-ës, Barack Obama tha se po të kishte kandiduar sërish në zgjedhjet e këtij viti do t’ja kishte dalë sërish mbanë.

Në intervistën e fundit Obama për CNN u shpreh se nga bisedat me shumë njerëz në mbarë vendin kishte kuptuar se për to vizioni i qeverisjes Obama ishte i duhuri.

Obama: “Kam shumë besim në vizionin tim dhe kam shumë besim se nëse do të më lejohej të kandidoja sërish dhe ta kisha shprehur këtë vizion, shumica e amerikanëve do të më mbështesnin.

Unë e di nga bisedat që kam bërë me shumë njerëz në të gjithë vendin, edhe ata që nuk janë me mua,  thoshin se ky vizion është i duhuri”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej