Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Obama mbërrin në Greqi, blindohet Athina

Nga Skenderi 0

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Barack Obama ka mbërritur në Greqi, në vizitën e tij zyrtare dhe të fundit si President i SHBA. Avioni i presidetit u ul në tokën Greke rreth orës 10:40 me orën lokale.

Obama është pritur në aeroport nga ministri i Mbrojtjes, Panos Kamenos.

Ai do të qëndrojë sot dhe nesër në Greqi,ku do të do të takohet me kryeministrin dhe presidentin e Greqisë dhe më pas do të  largohet të enjten për një vizitë zyrtare në Gjermani dhe pastaj në Peru.

Athina ka marrë masa të rrepta sigurie. Kryeqyteti i Greqisë është blinduar me rreth 5000 policë dhe 500 agjentë sekretë të cilët  janë në gatishmëri për mbarëvajtjen e vizitës dhe garantimin e sigurisë.

obama-greqi4 obama-greqi5

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej