Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Nxënie në këmbë”/ 350 nxënës në Fier protestojnë, se nuk kanë karrige

Nga Media 0

Ndërsa mendohet që shkollat të pajisen me kompjutera dhe sistem ngrohës, në disa zona të Shqipërisë ende mungojnë karriget.

Ndërsa problemi i shkollës “Perikli Ikonomi” në Fier, e cila sapo është rikonstruktuar lidhet me  vonesën e bazës materiale.

Rreth 350 nxënës të shkollës së mesme “Perikli Ikonomi” në Fier kanë protestuar këtë mëngjes para godinës së drejtorisë arsimore për shkak se nuk kanë karrige ku të ulen dhe banka.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej