Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Nxënësit e “Ndre Mjedës” në Shkodër bojkotojnë mësimin: S’kemi marrë bursat

Nga Media 0

Prej fillimit të këtij viti shkollor nxënësit e shkollës së mesme profesionale “Ndre Mjeda” në Bushat të Shkodrës nuk kanë marrë bursat.

Janë mbi 150 nxënës që përfitojnë bursa nga të cilët 107 nuk i kanë marrë.

Për pasojë nxënësit kanë zhvilluar një protestë gjatë ditës së sotme ndërsa drejtoria thote që janë kryer të gjtha procedurat ne kohe dhe pritet miratimi brenda pak ditesh.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej