Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Nxënësit 15 vjeçar i gjejnë drogë në çantë, brenda ambjenteve të shkollës

Nga Skenderi 0

cante-647x356

Policia e Krujës ka arrestuar ditën e djeshme një djalë 15 vjeçar  i identifikuar me inicialet K. K, banues në Krujë.  Atij i është gjetur një dozë kanabis në çantë brenda në ambientet e shkollës.

Policia : “Shtetasit K.K. gjatë kontrollit të ushtruar në çantën e shkollës në ambjentet e shkollës 9-Vjeçare, Krujë, në klasë, i’u gjet dhe i’u sekuestrua në cilësinë e provës materiale një sasi lënde narkotike e dyshuar e llojit Cannabis Sattiva”.

Flitet për një dozë të vogël kanabisi. Ndaj tij ka nisur procedim penal në gjëndje të lirë.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>