Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Nuk shkon shkolla te deti, vjen deti te shkolla

Nga Media 0

Krahasimi i Durrësit me Vencian, ka qenë kryefjala e kësaj dite të “ngjeshur virtuale” për komentuesit në Facebook, ama e ftohtë dhe e pambarimtë për qytetarët që janë përballur me shiun në banesat e tyre.
Niveli i ujit në një shkollë 9-vjeçare ka arritur një metër dhe është dashur ndihma e zjarrfikësve për të evakuuar nxënësit.
Nga bankat e shkollës nxënëxit janë hedhur direkt “në bregun e dytë” të oborrit. Pamje e trishtë që nuk ka kaluar pa ironinë…Nuk shkon shkolla te deti, vjen deti te shkolla!
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej