Ka than' i moçmi: 

 "Askush nuk është më i skllavëruar se ai që gabimisht mendon se është i lirë."

                                                                                        -Gjergj Fishta

Nuk mbajtën 1 minutë heshtje për viktimat e Barcelonës, notari nuk zhytet (film)

Nga Klodiana 0

Mos mbajtja e një minute heshtje për viktimat e atentatit të Barcelonës në Spanjë, në botërorin Masters të Budapestit, solli reagimin e një notari.

Kërkesa e bërë nga notari spanjoll Fernando Alvarez këtë të shtunë, nuk u pranua nga komiteti që organizonte garën e notit. Në shenjë proteste, notari vendosi që të mos hidhet në nisje të garës, por qëndroi atje për një minutë heshtje, teksa gjithë sportistët nisën garën.

“Më thanë se nuk mund të humbej asnjë minutë dhe unë e mora vetë kohën. Disa gjëra vlejnë më shumë se një medalje ari”, shpjegoi Alvarez.

Mbajtja e një minute heshtje vetëm prej tij, preku shumë njerëz, duke bërë bujë në rrjetet sociale.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej