Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Nuk lejoi Ramën të marë fjalën, përjashtohet 10 ditë nga Kuvendi deputeti Noka

Nga Skenderi 0

Byroja e Kuvendit vendosi që të përjashtojë deputetin Noka me 10 ditë nga punimet e parlamentit.

Taulant Balla shpjegon se për rastin e deputetit Noka neni 65 hyn menjeherë në fuqi pa pasur një propozim.

Gjithashtu  Balla është shprehur se , deputeti Noka ka shkelur rregulloren pasi sot ka qenë i pranishëm në Komision.

Ndërsa deputeti demokrat Edmond Spaho është shprehur se ky ishte një vendim i pritshëm, ndërsa u shpreh i shqetësuar se opozitës i hiqet e drejta e fjalës.

Tjetër incident në Kuvend, Noka nuk lejon Ramën të flasë, përjashtohet deputeti i PD (video)

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej