Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

Nuk kanë marrë dëmshpërblimet nga përmbytjet e 2015-tës, banorët e 3 fshatrave ngrihen në protestë

Nga Skenderi 0

Banorët e fshatrave Darëzezë, Hoxharës dhe Levanit në qytetin e  Fierit janë ngritur sot në protestë, pasi nuk kanë marrë dëmshpërblimin për përmbytjet që kanë ndodhur në vitin 2015.

Banorët shprehen se nga përmbytja u janë shkaktuar dëme të madhe dhe ata ende nuk kanë marrë asnjë dëmshpërblim.

“Nuk kemi marrë asnjë dëmshpërblim. Kemi pësuar dëme të mëdha nga përmbytja”, thonë njëzëri banorët.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej