Ka than' i moçmi: 

"Ja sot në Shqipni nuk të pvetë kush shka je, por si dukesh, as nuk don ta dijë kush sa pare të ban gjaku, por sa pare ke në bankë"

- Anton Harapi

Nuk kanë marrë dëmshpërblimet e tokave/ Banorët bllokojnë punimet e gazsjellësit TAP

Nga Skenderi 0

Banorët e fshatit Ullinjas të Beratit një ndër zonat ku do të kalojë gazsjellësi TAP kanë dalë në protëstë pasi nuk kanë marrë dëmshpërblimet për tokat e tyre. Banorët në shenjë proteste kanë bllokuar punimet e gazsjellësit.

Gjithashtu ata shprehen që “… përveç dëmshpërblimit të padhënë, prej tre muajsh na është shkatërruar rruga dhe ura e vetme e cila na lidh me pjesën tjetër të fshatit”.

Ndërkaq ata thonë se do t’i vijojnë protestat dhe do të pengojnë punimet përditë të gazasjellësit TAP, derisa tu zgjidhen kërkesat e tyre.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej