Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Nuk ka surpriza në Premier Ligë, Çelsi dhe Arsenali fitojnë me “poker” (film)

Nga Klodiana 0

U zhvilluan paraditen e sotme, 7 takimet e vlefshme për javën e 24-t të Premier Ligës. Skuadrat e mëdha nuk kanë falur duke fituar pa probleme. Bëhet fjalë për Çelsin, Arsenalin, Maçester Junajtid dhe Leisterin.

Në takimin e orën 13:30, blutë e Londrës të drejtuar nga Antonio Konte kanë mposhtur Brajtonin me rezultatin 0-4. Hazard realizoi dopietë, ndërsa golat e tjerë u shënuan nga Uilliam dhe Moses.

Fitore bindëse edhe për Arsenalin, i cili vinte pas 2 barazimesh dhe 1 humbje. Skuadra e Venger, ka mposhtur Kristal Palas me rezultatin 4-1. Pa u mbushur minuta e 22-t, “topçinjtë” e panë veten në avantazhin e 4 golave. Ndërsa në minutën e 78-t Milivojeviç, realizoi golin e nderit për miqtë.

Nuk ka falur as Mançester Junajtid, i cili mposhti Bërnlin 0-1, duke regjistruar fitoren e tretë radhazi në kampionat. Golin për “djajtë e kuq” e shënoi Martial, në minutën e 54.

Leisteri ka bërë detyrën  në shtëpi, duke mposhtur Uatfordin me rezultatin 2-0. Vardi dhe Mahrez ishin autorët e golave për skuadrën e Puel. Në 3 sfidat e tjera u regjistruan këto rezultate:

Everton – Uest Bromiç 1-1

Stoke – Hadërsfilld 2-0

Uest Hem – Bournemuth 1-1

Ndërkohë sfida e fundit e ditës së sotme mes Mançester Sitit dhe Njukastëll do të startojë në orën 18:30.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej